top of page

Co je materiál woodplastic composite?

WPC je moderní ekologický kompozitní materiál složený ze dřeva a polymeru, v našem případě v poměru

60 % dřevní hmoty a 40 % HDPE (High Density PolyEthylen). Hlavní výhodou materiálu WPC je, že si zachovává ty nejlepší vlastnosti dřeva a zároveň eliminuje jeho problémy. Kvalita a trvanlivost výrobků z WPC je dána podílem a vlastnostmi materiálů vstupujících do výroby, jejich specifikace je předmětem patentů

a výsledkem dlouholetého výzkumu a vývoje. Rozdíly v kvalitě výsledných produktů mohou být u různých výrobců propastné.

Není WPC jako WPC!

Seznamte se s materiálem Woodplastic® Ale pozor – není WPC jako WPC-kvalita kompozitního materiálu na našem trhu je propastná. Proto pečlivě vybírejte a vsaďte na kvalitu od českého výrobce WPC-Woodplastic a.s. Podívejte se na krátké video, kde Vám vysvětlíme rozdíly mezi materiály WPC.

Výhody WPC oproti dřevěným terasám

Snadná údržba šetří váš čas i peníze
Plná WoodPlastic® terasová a plotová prkna není třeba natírat, olejovat ani jinak impregnovat.  Jsou stálobarevná, nemění svůj tvar ani nešednou. Snadná údržba a vlastnosti materiálu šetří v dlouhodobém horizontu váš čas i peníze. Odpadá každoroční péče o poničená, shnilá nebo popraskaná prkna.

Terasy WoodPlastic® jsou bezpečné pro Vás i Vaše děti
Na našich terasách se třísky nikdy netvoří. Terasy WoodPlastic® mají speciální protiskluzový povrch a skryté kotvení zajišťuje hladký kompaktní povrch bez nebezpečí poranění.

WoodPlastic® výrobky jsou odolné a stálé
Naše prkna odolávají všem rozmarům počasí – dešti, sněhu, mrazu i UV záření. Jsou rezistentní vůči chlorované i slané vodě.

WoodPlastic® je ohleduplný k životnímu prostředí
Naše výrobky mají certifikaci PEFC a jsou 100% recyklovatelné. Terasy, ploty ani obklady není třeba chemicky ošetřovat.

Výjimečná kvalita – záruka až 25 let
Dlouholetá životnost našich výrobků je prokázaná roky používání po celém světě a průmyslovými zátěžovými testy.

Česká výroba s americkou licencí
Od roku 2013 vyrábíme vlastní WPC materiál pod názvem WoodPlastic® s využitím americké špičkové laserové technologie. Součástí výrobního procesu prkna je i výroba samotného materiálu WoodPlastic®,

z něhož se teprve poté vyrábí konečný produkt. Díky tomu můžeme ovlivňovat kvalitu produktů úplně

od začátku, a to použitím pouze těch nekvalitnějších surovin. Vlastní výroba nám oproti prodejcům WPC produktů umožňuje zákazníkům nabídnout mnohem více výhod – vyšší kvalitu, přesnost a flexibilitu výroby.

Technologie výroby
Princip výroby je ve spojení dřevěných vláken nebo dřevěné moučky s polymery HDPE. Do procesu výroby vstupují ještě další materiály, které jsou objemově nezaznamenatelné a pomáhají bezproblémovému spojení obou materiálů. Proces spojování (extrudování, protlačování, komprese) se provádí za zvýšených teplot

a konečného profilu se dosahuje protlačováním materiálu tryskou požadovaného tvaru. Následuje chlazení

a finální úpravy povrchu produktu.

piktogramy_terasy_prostejov.png
Testování a certifikace

ISO 9001 – Dodržujeme principy managementu kvality
Certifikace organizace podle ISO 9001 je důkazem našeho závazku ke kvalitě výrobků a služeb a našeho cíle na trvalé zlepšování. Tímto veřejně deklarujeme naše úsilí o spokojenost našich zákazníků dodáváním kvalitních výrobků a služeb.

PEFC – Odpovědnost k udržitelnému rozvoji
Certifikace PEFC dokládá, že společnost WPC – WOODPLASTIC a.s. k výrobě svých produktů využívá výhradně dřevo z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem.

Etický kodex WPC – WoodPlastic
Naši partneři a zaměstnanci deklarují čestné jednání, rovný a vstřícný přístup k zákazníkům založený

na principech slušnosti, lidskosti a dobrého jména.

Líbí se vám terasy WPC?
Můžete je u nás nezávisle poptat.

bottom of page