accordionapplearrow-btnarrow-downarrow-left-simplearrow-leftarrow-right-simplearrow-rightcard-arrowcheckconfigurecta-arrowcz-flagdownloaddropdowngoogle-playicon-testinfologo-symbol-currentcolorlogo-symbolmailmessengerphonepinplayplusquotesocial-besocial-fbsocial-igsocial-pinsocial-vimeosocial-youtubespintreezoom

Praktická novinka

Kompozitní terasy
Terafest®
montage ruka

Určitě si kladete otázku, co je kompozitní dřevo. Jde v podstatě o dřevoplastový materiál (WPC), ale ve složení Terafest® dřevo převažuje. Proto vypadají naše terasy tak přirozeně, jsou příjemné na dotyk a proto u nich také dochází k určitému barvenému vyzrávání v několika prvních měsících po instalaci.

Výhodou materiálu Terafest® je beze sporu jeho odolnost vůči povětrnostním vlivům a také škůdcům. Díky tomu není třeba povrch terasy napouštět jakýmkoliv ochranným nátěrem.

Představujeme

Nabídku našich kompozitních teras Terafest®

TERAFEST Serie Natur1 Teak
Terasy Terafest®

TERAFEST Rozcestnik Ploty
Ploty Terafest®

TERAFEST Rozcestnik Obklady2
Fasády Terafest®

TERAFEST Rozcestnik Prislusenstvi3
Příslušenství

Web Kompozit WPC Srovnani V2 1

Vyhněte se levným náhražkám

Na trhu najdeme nepřeberné množství dřevoplastových terasových systémů a mnoho z nich láká svou nízkou cenou (zejména ty dostupné v hobby marketech). Často však jde o levné čínské náhražky. Místo dřevěné složky je v nich namletý kdejaký odpad – od rýžových slupek po papír, plast neznámé kvality. Taková terasa vydrží s bídou dva roky a začne se rozpadat. Jak se takovému zklamání vyhnout?

Vsaďte na českého výrobce Woodplastic, který se netají tím, že zakoupil licenci společnosti Strandex z USA. Ta se vývoji dřevoplastových materiálů věnuje už desítky let. Licence je zárukou kvality produktu i správnosti postupů při výrobě. Firma Woodplastic vyváží své terasy do 21 zemí světa a jejich terasy z kompozitního dřeva Terafest® patří k nejkvalitnějším v Evropě.

kompo nature teak HiRes 1
Jen z kvalitních ingrediencí
Složení Terafest®

60 % dřeva
Výroba využívá moučku z měkkých dřevin, získaných z evropských lesů s PEFC certifikací (lesy, kde se hospodaří udržitelným způsobem a kde se tedy nikdy nevytěží více dřeva, než v lese za rok vyroste).

Až 40 % polymeru
Existuje mnoho typů plastů a každý má trochu jiné vlastnosti. Některé polymery křehnou, když je mráz, nebo mají sníženou odolnost vůči UV záření. Pro výrobu WPC kompozitu se jako nejlepší jeví HDPE (polyetylen s vysokou hustotou), který obsahuje i Terafest®.

Až 10 % připadá na pigmenty a pojidla
I když tvoří pouze malou část kompozitu, jsou nejvýznamnější a zároveň nejnákladnější složkou. Mají totiž zásadní vliv na odolnost a barevnou stálost materiálu v exteriéru. Každý výrobce dřevoplastu svou přesnou recepturu úzkostlivě tají. Ale kdo na aditivech šetří, toho terasy prostě nevydrží. To naštěstí není případ kompozitního dřeva Terafest® od Woodplastic.

DSC0541 Edit
Tip architekta
Terafest® se přizpůsobí každému tvaru terasy

Na rozdíl od jiných dřevoplastů je možné prkna Terafest® ohnout teplem. Jednorázově tedy můžete prkna vytvarovat podle atypických bazénů nebo zahradních jezírek. Prkna jsou totiž zároveň odolná vůči bazénové chemii, chlorované i slané vodě. Dál už pak svůj tvar samozřejmě nemění, jde totiž výhradně o plné profily, které se na sluníčku nekroutí.

Web Kompozit Vyzravani barev V1
Vyzraje, ale nezešedne
Barevné vyzrávání

Kompozitní materiál Terafest® je dlouhodobě barevně stálý materiál, ale v prvních měsících po instalaci teprve získává svou finální barvu. Postupně světlá (vlivem vody a UV záření vyzrává dřevěná složka prken), ale nikdy nezešedne jako přírodní dřevo.

Proto také doporučujeme nezakrývat novou terasu hned nábytkem (nebo ho po terase občas poponést). Pokud je terasa částečně zastřešená, bude část pod střechou dozrávat výrazně pomaleji než ta, která je na přímém slunci a dešti. Doporučujeme zastřešenou část terasy pravidelně ostříkávat vodou.

Jaké jsou výhody teras z kompozitu?

6 předností materiálu Terafest®

infobox udrzba2 TERAFEST Piktogram CZ 01 Udrzba WHITE
Terafest® je bezúdržbový
Dřevo bez starostí

Terafest není potřeba brousit, olejovat ani impregnovat proti škůdcům či hnilobě. Když je terasa špinavá jednoduše ji ostříkáte vodou (vysokotlakým čističem ve směru drážek). Čas, který nestrávíte údržbou, můžete věnovat svým blízkým, třeba právě na terase Terafest od českého výrobce Woodplastic.

infobox bez trisek V3 1 TERAFEST Piktogram CZ 02 Bezpecnost WHITE
Terafest® je bezpečný
Na boso bez obav

Na terase Terafest® můžete v klidu chodit bosí – jednak neklouže, ale ani netvoří třísky, proto je bezpečná i pro děti a zvířata. Plná prkna Terafest® se nikdy nekroutí, takže nehrozí ani zakopnutí.

infobox wpc rozdily TERAFEST Piktogram CZ 03 Zaruka WHITE
Terafest® se dlouhodobě vyplatí
Není WPC jako WPC

Levné dřevoplasty z Číny nedělají tomuto materiálu dobré jméno. Při výběru WPC buďte tedy opatrní. Pokud materiál vypadá na první pohled hodně „plastově“, nebo se naopak na řezu viditelně drolí, určitě to nebude to pravé. Chcete přece, aby vám vaše nová vysněná terasa dělala radost déle než dva roky. My na ty naše dáváme záruku až 25 let.

kompo nature teak HiRes 1 TERAFEST Piktogram CZ 04 Design WHITE
TERAFEST® na zakázku
Velký výběr struktur a barev

V nabídce máme neuvěřitelných 84 různých kombinací barev a povrchů, v různých délkách a šířkách! Terasová prkna vám připravíme na míru tak, že nebudete platit žádné prořezy. Vám ušetříme peníze a smysluplným nakládáním s materiálem šetříme i cenné zdroje.

FOTO Terasy Instalace01 TERAFEST Piktogram CZ 05 Montaz WHITE
Terafest® montují naši technici
Jsme proškoleni výrobcem

Podobně jako u jiných stavebních systémů i u teras hodně záleží na zručnosti a zkušenosti toho, kdo terasu instaluje. Jsme certifikovaným montážním partnerem TERAFEST® a zárukou toho, že vám vaše nová terasa bude sloužit dlouhá léta.

infobox ekologie TERAFEST Piktogram CZ 06 Ekologie WHITE
Terafest® je udržitelný
S ohledem na přírodu

Woodplastic, výrobce kompozitního dřeva TERAFEST®, vykupuje odřezky dřeva s certifikací PEFC (dřevo pochází z lesů s udržitelným hospodařením). Kvůli našim terasám se lesy nekácí, TERAFEST® je ekologický a 100% recyklovatelný materiál.

Časté dotazy

Ptáte se nás

01

Kde mohu prkna vidět a vyzkoušet si je?

.Navštivte náš showroom v Prostějově, kde se můžete přesvědčit o kvalitě našich produktů. Zde vám také náš personál představí všechny možnosti a pomůže Vám s výběrem materiálu.

04

Kde mohu materiál nakoupit?

Materiál můžete nakoupit přímo u nás. 

06

Jak a kde zjistím cenu?

 Ceník ke stažení naleznete zde. Cenovou nabídku na kompletní realizaci včetně dodávky materiálu Vám vypracujeme individuálně dle parametrů Vaší terasy.  Stačí vyplnit poptávkový formulář, zaslat poptávku emailem, sdělit informace telefonicky nebo při osobním setkání.