accordionapplearrow-btnarrow-downarrow-left-simplearrow-leftarrow-right-simplearrow-right-tablearrow-rightcard-arrowcheckconfigurecta-arrowcz-flagdownloaddropdowngoogle-playicon-testinfologo-symbol-currentcolorlogo-symbolmailmessengerphonepinplayplus-greenplusquotesocial-besocial-fbsocial-igsocial-pinsocial-vimeosocial-youtubespintreezoom

Dlažba

20240511 105021

Dlažba na terasu či balkon je důležitým prvkem pro vytvoření stylového a funkčního venkovního prostoru. Výběr správného typu dlažby pro Váš terasový prostor má významný vliv na celkový vzhled, funkčnost a trvanlivost vaší terasy. Proto je nutné zvážit všechny faktory, jako je styl, barva, textura, odolnost proti poškození a údržba, abyste si mohli vybrat tu správnou dlažbu pro svou terasu.

Klasickým lepením 9–10 mm silných dlažeb přináší po několika letech mnoho problémů. Díky velkému rozdílu teplot mezi jednotlivými ročními obdobími dochází k popraskání spár a utržení dlažeb od podkladu. Dlažby silné 2 cm umožňují jinou technologii montáže. Na balkonech je možné pokládat dlažbu jen na gumové podložky. U větších teras, kde je sklon a chcete, aby dlažba byla v rovině, se používají stavitelné terče. Pod dlažbou můžete mít rozvody vody na zavlažování, odpad z vířivky na terase nebo elektrické kabely. Na terasách je možné udělat kvalitní izolaci, kterou dlažba chrání proti mechanickému poškození, UV záření a je kdykoliv přístupná ke kontrole nebo případné opravě.

Showroom Creatisa

Slinutá dlažba o síle 2 cm vydrží opravdu vysoké zatížení. Je možné ji použít i na příjezdovou cestu. Je však nutné vytvořit kvalitní podklad, který dostatečně propouští vodu a nebude se v budoucnu propadat a bortit. Po skladbě různých frakcí štěrku stačí finální vrstvu vyrovnat jemnějším posypem, na který přímo kladete dlažbu. Pro jednoduchost pokládky je nutné použít distanční křížky v síle okolo 5 mm. Následně dlažbu jen dosypete pískem nebo jemnou drtí a rozmetat. Je vhodné jednou za rok lehce dosypat.

DSC0481 Edit V2

V  dnešní době je mnoho materiálů, které jsou pro tyto „chodníčky“ vhodné. Ve většině případu se jedná o zbytkový maloformátový kámen nebo betonové desky. Najdete je ve všech obchodních řetězcích a stavebninách. Tyto materiály se z našeho hlediska nejvíce hodí na chalupy a vesnickou architekturu. Máte-li ale moderní dům s prvky funkcionalizmu, zahrady s pravidelnými rysy, může být tento materiál dalším doplňujícím prvkem. Stačí vyrovnat podklad a dlažbu položit jen do písku. Doporučujeme pod dlažbu dát fólie, které zabrání prorůstání plevelu.

silver grain
ITALGRANITI – Silver grain

icone bleu dlazdice
ITALGRANITI – Icone bleu

Showroom Creatisa
Prohlédněte si dlažby v našem showroomu!

V Naší nabídce naleznete několik desítek sérií venkovní dlažby. Pokud si nejste jistí, jaké venkovní obklady nebo dlažby by mohly být pro Vás nejlepší, přijďte si je osobně prohlédnout do našeho showroomu kde Vám rádi poradíme.

Líbí se vám terasy z dlažby?
Můžete je u nás nezávisle poptat.
poptat