accordionapplearrow-btnarrow-downarrow-left-simplearrow-leftarrow-right-simplearrow-rightcard-arrowcheckconfigurecta-arrowcz-flagdownloaddropdowngoogle-playicon-testinfologo-symbol-currentcolorlogo-symbolmailmessengerphonepinplayplusquotesocial-besocial-fbsocial-igsocial-pinsocial-vimeosocial-youtubespintreezoom

České terasy TERAFEST®

Poznejte výhody
kompozitního dřeva
Terafest Intro image V3

Představujeme Vám kompozitní dřevo TERAFEST® od českého výrobce WPC – WOODPLASTIC. Materiál WPC (Woodplastic composite, Woodplastic nebo také kompozitní dřevo) se vyrábí ze směsi dřeva a polymeru HDPE. Díky použití odřezků dřeva pocházejícího z lesů s trvale udržitelným hospodařením nepadne při výrobě kompozitních teras jediný strom.

Kompozitní dřevo TERAFEST® je díky své odolnosti vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám stále oblíbenějším materiálem zejména na terasy. V zimě, kdy jsou vystaveny extrémním teplotám, sněhu a vlhkosti, se TERAFEST® ukazuje jako ideální volba. Vykazuje delší životnost prken a méně nároků na údržbu ve srovnání s tradičním dřevem.

Náš sortiment

Terasy Terafest®

TERAFEST Serie Forest Palisander
Řada Forest

Vzhled evokující luxusní exotické dřevo

TERAFEST Serie Natur1 Teak
Řada Natur

Vzhled přírodního dřeva s letokruhy

TERAFEST Serie Rustic Inox
Řada Rustic

Povrch evokující drásané dřevo

TERAFEST Serie Groove Cedar
Řada Groove

Drážkovaný povrch pro zvýšenou bezpečnost

TERAFEST Serie Smooth Eben
Řada Smooth

Hladký broušený povrch pro nadčasový vzhled

Terafest Intro image V1 TERAFEST Piktogram CZ 04 Design WHITE
Terasa jemná na dotek
Více radostí,
méně starostí

Může to být nádherné prkno s dekorem Forest, který evokuje exotické dřevo. Může to být široké prkno MAX se sametově hladkým povrchem a jemným žíháním, na kterém nejsou vidět nečistoty. Volba barevného odstínu je díky velkému výběru potěšením. Milujete světle cedrovou? Je to jako kdyby na vaši terasu stále svítilo slunce. Anebo upřednostníte luxusní ebenovou? Přirozeně působící barvy prken TERAFEST® byly navrženy tak, abyste je mohli sladit s prostředím, které máte rádi.

Ať už bude vaše volba jakákoli, jednu jistotu vám nikdo nevezme. Terasa od osvědčeného českého výrobce vám vydrží desítky let. Stále bude reprezentativní, bezpečná a příjemná na dotyk. Žádné třísky, lámání nebo změna barvy. Prkna TERAFEST® vydrží velký nápor. Jsou minimálně nasákavá a rezistentní vůči bazénové chemii i slané vodě. Nevadí jim ani intenzivní a dlouhotrvající UV záření, tuhý mráz, vrstvy sněhu, prach, bláto či zbytky trávy.

Terafest Intro image V2 TERAFEST Piktogram CZ 02 Bezpecnost WHITE
Odolná a bezpečná terasa
Nejlepší řešení k domu i k bazénu

Prkna TERAFEST® jsou určena pro vnitřní i venkovní instalace k rodinným domům, bazénům, pergolám, zimním zahradám, balkonům, rezidenčním terasám, pro výstavbu pěších lávek a nábřežních mol nebo k instalaci městských mobiliářů. Jsou minimálně nasákavé a rezistentní vůči bazénové chemii i slané vodě. Díky svému plnému profilu se snadno a rychle se montují a během let užívání se nekroutí ani nepraskají .

Velkou výhodou je i jejich tvarovatelnost. Narozdíl od WPC materiálů, která obsahují PVC, lze prkna Terafest® ohýbat teplem. To se ukazuje jako obrovská výhoda například u teras k bazénům, které mají kruhový či kapkovitý tvar. Kvalitní prkna mají speciální protiskluzový povrch, na kterém se netvoří třísky. 

Terasou to nekončí

Nejen terasy,
ale i fasády a ploty

TERAFEST Serie Natur1 Teak
Terasy Terafest®

TERAFEST Rozcestnik Ploty
Ploty Terafest®

TERAFEST Rozcestnik Obklady2
Fasády Terafest®

TERAFEST Rozcestnik Prislusenstvi3
Příslušenství

kompo natur palisander HiRes TERAFEST Piktogram CZ 03 Zaruka WHITE
Kvalitní směs na výrobu
Složení kompozitu

60 % dřeva
Moučka z měkkého dřeva, která pochází udržitelných evropských lesů. Tato surovina v kombinaci s polymerem dává kompozitnímu dřevu nejlepší vlastnosti. U levných WPC z ciziny se místo dřeva často používají drcené slupky z rýže a obilí, případně moučka z bambusu či papíru, což má negativní dopad na kvalitu produktu.

Až 40 % polymeru
Polymerů se využívá několik typů a každý má jiné vlastnosti. Některé polymery v mrazech křehnou nebo mají nižší odolnost proti UV záření. Nejvhodnějším polymerem pro výrobu WPC kompozitu je HDPE použití v prknech TERAFEST®.

Zhruba 10 % tvoří u kvalitních výrobků aditiva a pigmenty
Přestože se jedná o malou část, je tou nejdůležitější, ale i nejdražší položkou, protože výrazně ovlivňují životnost a barevnou stálost kompozitu ve venkovním prostředí. Každá firma si chrání přesný poměr složek jako své know-how. Na aditivech se nedá ušetřit, protože by po krátkém čase začalo docházet k rozpadávání materiálu prken a znehodnocení celé investice.

Web Kompozit WPC Srovnani V2 1

Není WPC jako WPC

Pokud jste zvolili WPC materiál, počítejte s tím, že kvalita není u všech výrobků stejná a na trhu se objevují četné produkty neznámého původu a jakosti. Poznat dobrá WPC prkna není vůbec jednoduché. Cena udávaná prodejcem nemusí být dostatečnou zárukou kvality. Jen v Číně vzniklo za poslední tři roky zhruba 200 firem, které vyrábí prkna z dřevoplastu různých jakostí. Je to daň za vysokou poptávku po této praktické novince. Je to také znát na zklamaných zákaznících: „Čím dál tím častěji se na nás obracejí lidé, kteří mají WPC terasu z dutých prken od nějakého no name výrobce a jsou zklamaní její kvalitou. Není neobvyklé, že už po pár letech jsou tato prkna zcela deformovaná, a zákazníci se na nás obracejí s žádostí, abychom jim je vyměnili za ta naše,“ upozorňuje Mgr. Petr Hromek, obchodní zástupce firmy WPC – Woodplastic a.s.  

Věříme, že je pouze otázkou času, kdy si dobrý produkt najde místo na trhu a ty nekvalitní skončí. V západních zemích jako jsou Francie nebo Německo, kde jsou tyto výrobky déle na trhu, problémy s nekvalitními prkny zcela vymizely. Značka výrobce a kvalita zboží jsou pro tamnější zákazníky rozhodující kritérium pro nákup teras z WPC.

Lídry na trhu jsou výrobci ze Severní Ameriky, kteří přišly s nápadem vyrábět z dřevoplastových prken terasy. Mají nejen dlouholeté zkušenosti, ale také investovali nemalé peníze do výzkumu a nových technologií. Své postupy a složení materiálu pečlivě tají. Naše společnost se rozhodla spojit se s kvalitou a zakoupila licenci od společnosti Strandex z USA, která se věnuje zejména výzkumu v této oblasti a neustále přináší novinky do výroby WPC. Proto také patříme mezi nejkvalitnější výrobce kompozitních prken v Evropě. 

Díky investicím do výzkumu a výroby si mohou evropské a severoamerické firmy dovolit garantovat záruku až 25 let. Dalším důležitým faktorem může být také to, že výrobky vyrobené v EU musí při výrobě splňovat i přísné podmínky v ochraně životního prostředí.

 

FAQ

Často se nás ptáte

01

Zvládnu montáž terasy svépomocí?

Ano. Při pečlivém dodržení motnážního návodu, který naleznete v sekci Ke stažení.

02

Nevyšisují se mi terasová prkna vlivem slunce?

Kompozitní materiál Terafest® se vyznačuje vysokou barevnou stálostí. V průběhu let sice dochází k mírným změnám barvy a struktury povrchu, ale během celé životnosti neztrácí svůj původní barevný charakter. Toto barevné vyzrávání, které je nejintenzivnější v prvních měsících po instalaci, dává terasám přirozený vzhled a přírodní patinu. Terafest® obsahuje zhruba 60 % dřeva (dřevní moučka), které jakožto přírodní materiál reaguje na působení slunce a vody. Již od prvního vystavení prken povětrnostním účinkům dojde k zahájení procesu barevného vyzrávání. Voda za přispění slunce postupně vyplavuje ze dřeva na povrchu prken lignin a tanin, a tím dochází k jeho postupnému zešednutí. Na začátku tohoto procesu získá povrch prken žlutavý nádech, který však poměrně rychle mizí. Rychlost tohoto procesu je závislá na intenzitě slunečního svitu a na dešťových srážkách. Rovnoměrnost v rámci terasy je pak dána její orientací, případně zakrytím střechou, nábytkem a dalším. Z tohoto důvodu vám doporučujeme v prvních měsících po instalaci terasy nenechávat zahradní nábytek, květníky, slunečníky, grily a další příslušenství na jednom místě, ale průběžně po terase posouvat. U zastřešených teras je vhodné nahradit působení deště častějším spláchnutím vodou. Doba vyzrávání je u otevřené terasy zhruba od 3 do 6 měsíců, u zastřešené až po dobu jednoho roku. Po tomto období získá povrch prken konečný odstín, který se již nemění, tedy pokud nedojde k jeho mechanickému poškození.
03

Děláte i stavební přípravy?

Ano, děláme. Klidně Vám dodáme jen materiál, rádi Vám terasu i namontujeme a pokud budete chtít, nachystáme i stavební přípravu.

03

Jak mám terasu ošetřovat?

Kompozitní materiál Terafest® instalovaný ve venkovním prostředí nevyžaduje žádnou impregnaci nebo moření a lakování. Veškerá údržba spočívá v občasném opláchnutí vodou. Nicméně alespoň dvakrát ročně – na jaře a na podzim – doporučujeme intenzivnější čištění, kdy je třeba odstranit prach, pyl, a jiné organické nečistoty.. Pro běžné znečištění stačí kartáč (ne drátěný) mýdlo a voda nebo běžné čisticí prostředky pro domácnost. K dispozici jsou také speciální čisticí prostředky pro WPC materiály. Na udržované terase se také výrazně snižuje riziko uklouznutí a to především za mokra. Vždy dbejte na čistotu spár mezi prkny, které slouží ke snadnému odtoku vody a odvětrání vlhkosti ze spodní strany terasy. Toto doporučení platí především pro profil TOP s překrytou spárou mezi prkny.
04

Jaká je záruka?

Prodloužená záruka na produkty Terafest® v délce 25 let je platná pro všechny produkty z kompozitního dřeva v rozsahu proti dřevokazným houbám, hnilobě a hmyzu ve standardních podmínkách. Pro všechny ostatní případy platí záruka 60 měsíců. V rámci záruky vám vyměníme poškozené produkty. V případě, že daný produkt již nebude vyráběn, vyměníme ho za podobný. V rámci této záruky nelze nárokovat žádné další finanční nebo jiné odškodnění. Montáž a veškeré ostatní práce a náklady spojené s výměnou obkladových profilů jsou ze záruky vyňaty.